ua en ru

РФ готова допустити українських прикордонників на свої пункти пропуску в разі відновлення перемир'я

Російська Федерація готова допустити українських прикордонників і спостерігачів ОБСЄ на свої пункти пропуску в разі відновлення перемир'я.

Російська Федерація готова допустити українських прикордонників і спостерігачів ОБСЄ на свої пункти пропуску в разі відновлення перемир'я. Про це йдеться в коментарі Міністерства закордонних справ Росії за підсумками телефонної розмови глав МЗС РФ Сергія Лаврова, Німеччини Франка-Вальтера Штайнмайєра, Франції Лорана Фабіуса і України Павла Клімкіна.

"Переконані, що зусилля з повернення ситуації в переговорне русло повинні бути продовжені, включаючи термінове скликання контактної групи. Будемо всіляко сприяти цьому. Якщо здоровий глузд візьме гору і перемир'я відновиться, то готові разом з партнерами приступити до виконання домовленостей, закріплених в узгодженій, але що не вступила в силу через позицію Києва декларації", - зазначають в МЗС РФ.

За повідомленням російського зовнішньополітичного відомства, пізно ввечері 30 червня в ході телефонної розмови міністрів закордонних справ Росії, Німеччини, Франції та України була узгоджена чотиристороння декларація, в якій віталася ініціатива Росії про розміщення представників прикордонної служби України та спостерігачів ОБСЄ на трьох пунктах пропуску на російській території для участі в контролі за ситуацією на кордоні; висловлювалася підтримка організації в цих цілях прямих контактів між прикордонслужбами Росії і України і прийняття на Постійній раді ОБСЄ рішення про розміщення спостерігачів.

Крім того, у декларації наголошувалося на необхідності термінового відновлення діяльності тристоронньої контактної групи у форматі Україна-Росія-ОБСЄ для досягнення домовленості про взаємопогоджене стале припинення вогню. Також у ній містився заклик до негайного звільнення всіх заручників.

При цьому у МЗС РФ заявляють, що в останній момент українська сторона відмовилася від опублікування узгодженого документа, заявивши, що готова піти на це тільки після встановлення безумовного двостороннього припинення вогню.

"Крім того, українська сторона в ультимативній формі вимагала скликання контактної групи на російській території, а не в Донецьку, де проходили попередні засідання", - йдеться в коментарі.

При цьому в МЗС Росії вважають, що відмова української сторони від опублікування декларації викликаний впливом ззовні "всупереч позиції провідних членів ЄС".

Нагадаємо, 27 червня Європейська рада на своїй сесії прийняла комюніке, згідно з яким очікував, що до 30 червня будуть відпущені всі заручники на Донбасі, включаючи представників ОБСЄ.

Крім цього, Європейська рада чекала до 30 червня домовленості щодо контрольного механізму для припинення вогню і забезпечення ефективного контролю на кордоні, повернути українській владі трьох прикордонних контрольно-пропускних пунктів - Ізварине, Довжанський, Червонопартизанськ - і початку переговорів з реалізації мирного плану Президента України Петра Порошенка.

При цьому Європейська рада підкреслювала, що буде оцінювати ситуацію і в разі необхідності готова прийняти необхідні рішення, включаючи застосування додаткових санкцій.

З 1 липня Президент Петро Порошенко припинив перемир'я на Донбасі і відновив АТО.