ua en ru

Переговори в Мінську в "нормандському форматі" тривають вже понад 13 годин

Переговори в Мінську (Білорусь) між президентами України, Росії, Франції і канцлером Німеччини тривають вже понад 13 годин. Почалися вони 11 лютого близько 19:30 за київським часом.

Раніше журналістам, які чекають підсумків у Палаці Незалежності, повідомили, що підписання документів відбудеться орієнтовно в 8:00 за київським часом. Однак поки лідери країн не вийшли до ЗМІ.

За даними російських державних ЗМІ, документ, який погоджує "нормандська четвірка", станом на 7:30 був готовий на 80%.

За словами заступника глави Адміністрації Президента України Валерія Чалого, сторонам залишилося узгодити два документа.

За даними німецьких ЗМІ, лідери країн "нормандської четвірки" на зустрічі в Мінську підпишуть підсумковий документ з 12-13 пунктів.

За даними зарубіжних ЗМІ, Україна хоче, щоб лінія розмежування в зоні АТО на Донбасі залишилася такою, про яку домовлялися у вересні 2014 р. в Мінську. Росія ж хоче, щоб бойовики залишили собі завойовані території останнім часом.

Росія відмовляється виводити свою військову техніку з України, наполягаючи, що її там немає.

Україна вимагає контролю над кордоном з Росією, а РФ вважає, що ділянка кордону повинен залишитися за сепаратистами.

Росія наполягає на широкій автономії для Донбасу і зняття з нього українською владою економічної блокади. Україна ж обіцяє регіону розширені права в рамках децентралізації.

За повідомленнями російських ЗМІ, переговори в Мінську вже є самими довгими за всю кар'єру Володимира Путіна.

За словами міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова, переговори проходять "супер". А за словами глави МЗС Німеччини: "дуже непросто".

За інформацією ЗМІ, за підсумками переговорів лідери країн виступлять зі своїми заявами, а проведення спільної прес-конференції не планується.

Нагадаємо, в Україні на Донбасі з квітня 2014 р. розгорівся конфлікт між проросійськими сепаратистами і новими українськими властями. Сепаратисти захопили держоргани в Донецьку і Луганську. Українські власті почали антитерористичну операцію. Станом на кінець січня 2015 р. внаслідок конфлікту, за даними ООН, загинуло вже понад 5 тис. осіб.