ua en ru

G7 засудила військову експансію Росії в Україні і призупинила підготовку до саміту G8 в Сочі

Сім провідних країн світу в спільній заяві засудили вторгнення Росії в Україну і призупинили підготовку до саміту G8 в Сочі, запланованого на червень цього року, сказано в спільному зверненні лідерів Канади Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США, а також Президента Євроради і президента Єврокомісії. Звернення опубліковане на офіційному сайті Білого дому.

Сім провідних країн світу в спільній заяві засудили вторгнення Росії в Україну і призупинили підготовку до саміту G8 в Сочі, запланованого на червень цього року, сказано в спільному зверненні лідерів Канади Франції, Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США, а також Президента Євроради і президента Єврокомісії.

"Ми, лідери Канади, Франції , Німеччини, Італії, Японії, Великобританії та США, а також Президент Європейської ради і президент Європейської комісії, спільно засуджуємо очевидне порушення Російською Федерацією суверенітету та територіальної цілісності України, в порушення зобов'язань Росії відповідно до Статуту ООН та її базової угоди з Україною 1997 р. Ми закликаємо Росію для вирішення будь-яких поточних проблем, пов'язаних безпекою або правами людини, які у неї є з Україною, вирішувати шляхом прямих переговорів та/або за допомогою міжнародного спостереження, або посередництва під егідою ООН або Організації з безпеки і співробітництва в Європі. Ми готові надати допомогу цим зусиллям. Ми також закликаємо всі зацікавлені сторони вести себе з найбільшою мірою самообмеження і відповідальності , щоб зменшити напруженість", - йдеться заяві G7.

"Зазначимо, що дії Росії в Україні також порушують принципи і цінності, на підставі яких G- 7 і G- 8. Таким чином, ми тимчасово призупиняємо нашу участь у діяльності, пов'язаній з підготовкою запланованого саміту G-8 в Сочі, поки не відновиться атмосфера, в якій G-8 зможе вести змістовну дискусію", - сказано у зверненні.

"Ми єдині в підтримці суверенітету України та її територіальної ціліснісності, і її праві обирати своє майбутнє. Ми зобов'язуємося підтримувати Україну в її зусиллях з відновлення єдності, стабільності та політичного й економічного здоров'я в країні. З цією метою ми будемо підтримувати роботу України з Міжнародним валютним фондом, щоб обговорити нову програму і реалізувати необхідні реформи. Підтримка МВФ буде мати вирішальне значення в розкритті додаткової допомоги від Світового банку, інших міжнародних фінансових інститутів, ЄС та інших джерел", - резюмується у зверненні.

Нагадаємо також, що Президент Росії Володимир Путін погодився з пропозицією канцлера Німеччини Ангелою Меркель створити місію по Україні.

"Місія Німеччини при ООН повідомляє, що Путін погодився з пропозицією Меркель створити місію по збору фактів і міжнародну контактну групу по Україні", - наголошується в повідомленні.

Нагадаємо, 2 березня між Путіним і Меркель відбулася телефонна розмова, під час якого Путін назвав свої дії відносно України повністю адекватними. 1 березня він попросив у Ради Федерації дозволити ввести війська в Україну для "нормалізації ситуації там". Рада Федерації 1 березня дав такий дозвіл.

Зазначимо, сьогодні МЗС Німеччини виступив проти виключення Росії з "великої вісімки".