ua en ru

ЄС залишив в силі санкції проти Росії

ЄС залишив в силі санкції проти Росії
Європейська Рада не знайшла підстав для перегляду санкцій, введених раніше проти Російської Федерації, і залишила їх у силі.

Європейська Рада не знайшла підстав для перегляду санкцій, введених раніше проти Російської Федерації, і залишила їх у силі, повідомляє РБК.

В опублікованому за підсумками засідання комюніке Європейська рада закликала Російську Федерацію сприятиме політичній стабілізації і відновленню економіки України. Учасники засідання підкреслили, що Єврорада "не буде визнавати незаконну анексію Криму".

Крім того, у комюніке наголошується, що Російська Федерація повинна взяти на себе відповідальність за повне втілення в життя досягнутих у Мінську угод. У документі йдеться, що Москва повинна припинити будь-яке пересування військових і зброї зі своєї території на територію України і використовувати свій вплив на бойовиків, щоб ті виконували взяті на себе в Мінську зобов'язання.

За кілька годин до ухвалення цього рішення канцлер ФРН Ангела Меркель заявила, що режим припинення вогню між сепаратистами і українськими силовиками дотримується не повністю і тому введені санкції проти Росії повинні бути збережені. Меркель сказала, що з початку перемир'я загинуло кілька сотень людей. "Коли у нас загинуло більше 200 осіб, не можна говорити про те, що був прийнятий режим припинення вогню", - сказала вона.

Крім того, занепокоєння канцлера викликали вибори, які мають намір провести ополченці в Донбасі. "Абсолютно точно зрозуміло, що вони не відповідають українському законодавству", - заявила Меркель.

Раніше повідомлялося, що керівники Євросоюзу не будуть поспішати з обговоренням проблеми санкцій проти Росії і це питання не включено до порядку денного саміту 23-24 жовтня. В якості можливої дати обговорення подальшої економічної політики ЄС щодо Росії називалося 28 жовтня.

Останній раз рішення про продовження санкцій посли країн - членів Євросоюзу ухвалили 30 вересня. Офіційний представник зовнішньополітичної служби ЄС Майя Косьянчич тоді заявила про деяке поліпшення політичної ситуації на Україні. Однак, за її словами, ЄС чекає подальшого виконання Мінської угоди. Косьянчич додала, що Євросоюз розгляне питання про пом'якшення або скасування санкцій проти Росії, "коли ситуація буде до цього розташовувати".

Розширені санкції ЄС проти Росії набули чинності 12 вересня. Нові обмеження торкнулися нафтову галузь, авіабудування та оборонний комплекс. Під європейські санкції потрапили компанії "Роснефть", "Транснефть", "Газпром нафта", Уралвагонзавод, були розширені заходи проти державних банків - "Ощадбанку", ВТБ, "Газпромбанку", Зеба і "Россельхозбанка".